Najlepsze
Systemy
Nawadniania
ZBIORNIKI - rezerwuary WODy
Zbiorniki z blachy falistej służą do gromadzenia wody na potrzeby nawadniania oraz do utrzymania jej odpowiedniej rezerwy. Pozwalają także na napowietrzenie wody i ogrzanie. W systemach z recyrkulacją pożywki zbiorniki służą do gromadzenia drenażu. W naszej ofercie posiadamy zbiorniki stalowe firmy Genap oraz NPI.
Zbiornik zbudowany jest z płyt z blachy falistej, szczelność zbiornika zapewnia wkład uszczelniający oraz wyściółka poliestrowa, która chroni wkład przed uszkodzeniami mechanicznymi. W zależności od przeznaczenia zbiornika oraz jego wielkości stosowane są różne wkłady: PCV 0,5 mm do wody czystej, EX 0,5 mm – woda czysta/woda z nawozami. Opcjonalnie zbiornik wyposażony jest w pokrywę antyglonową. Istnieje także możliwość dodatkowego zabezpieczenia dolnego pierścienia blach specjalną powłoką antykorozyjną.
Pokrywę antyglonową dobiera się w zależności od wielkości zbiornika i jego przeznaczenia, stosowane są następujące rodzaje pokryw:
– nakładana na zbiornik – przeznaczona do zbiorników o mniejszych średnicach do ok. 8m, często do zastosowań wewnątrz szklarni.
– pływająca – stosowana na zewnątrz.
Zdjęcie poniżej prezentuje zbiornik z blachy firmy NPI z pokrywą nakładaną z palem, która znajduje zastosowanie przy średnicach do 12-13 m.
Wyjścia ze zbiornika
Napełnianie zbiornika i pobieranie z niego wody następuje poprzez rury wprowadzone do zbiornika ponad jego górną krawędzią, w dnie zbiornika lub w ścianie bocznej. W zbiornikach Genap wyjścia ze zbiornika należy zdefiniować przy zamówieniu, a dostarczony wkład posiada gotowe wyjścia wspawane we wkładzie zgodnie z zamówieniem. W miejscu montażu wyjścia w ścianie bocznej przychodzi blacha wzmacniająca. Wyjścia mają kształt stożka ze wzmocnioną podstawą, wykonane są z materiału o grubości 1 mm i dostarczane z zestawem montażowym. Dostępne są w trzech rozmiarach w zależności od rury, która ma być w nich osadzona: 1) 32 – 75 mm, 2) 90 – 200 mm, 3) 250 – 300 mm.
NPI stosuje wyjścia skręcane, a ich montaż w ścianie zbiornika odbywa się w dowolnym momencie.